10.5.2026 – CT65 Okolo Or.Priehrady

Včerajšie nedeľné počasie bolo ako stvorené na aktívny pohyb v prírode… Pre náš klub týmto pohybom bolo bicyklovanie. Tak, ako „desiatky rokov“, sme zorganizovali tradičnú cyklo-akciu „Okolo Oravskej priehrady“. O 10-tej hodine bol štart v Nižnej, na Medvedzí sa pridalo niekoľko cykloturistov. Hlavné stretnutie všetkých bolo v Trstenej pri Žabe, kde sa nás zišla nie veľká, ale „fajná“ 14-členná skupinka. Po spoločnej fotení sme vyštartovali smer Jablonka. Plán bol pokračovať po ceste do Jablonky, následne do Bobrova, Námestova a cieľ ako štart – Nižná.

Náš predseda Janko prekvapil hneď pri prvej odbočke na poľnú cestu za Trstenou pri kaplnke. Navrhol ísť až do Lipnice po prírode, miestami až po tzv.“krkahájoch“, s trochou adrenalínu… Tento návrh predurčoval „zážitkovú jazdu na bicykli“, ktorú sa rozhodli absolvovať všetci, okrem mňa, Majky, Ľuboša a troch „kubínčanov“, ktorí šli pred nami s tým, že sa počkáme v Jablonke, tak o Jankovom návrhu nevedeli. Cesty sa nám mali stretnúť v Lipnici. Naša 6-tica prešla Lipnicou skôr, takže sme sa všetci stretli až v Bobrove v krčme „Severka“ na terase pri pivečku. Ako nám bolo, sme si porozprávali počas „hasenia smädu“ aj s „domácou kamarátkou Majkou“ … Po príjemnej prestávke sme po skupinkách pokračovali do svojich domovov ešte s rôznymi zastávkami… Počasie prialo, zážitkov veľa, bude na čo spomínať …

Že to bola vydarená akcia, svedčí naša fotodokumentácia. Tí ktorí ste neboli, nech sa páči, pozrite si fotky a o rok sa k nám pridajte, stojí to za to…

Text: Adamusová V.
Foto: účastníci akcie